facebook
^NAHORU

 • 3 Kuchyně
  Kuchyně přímo vyrábíme, proto jsme schopni dodat skříňky přímo na Vámi požadovaný rozměr po 1 mm bez přirážky za atypický rozměr. Navíc se u nás setkáte pouze s kvalitními materiály. Nabízíme i 3D grafické návrhy.
 • 4 Franke
  Opravdu můžete mít DŘEZ, BATERII, ODPADKOVÝ KOŠ, VESTAVNOU TROUBU, MIKROVLNNOU TROUBU, VARNOU DESKU, MYČKU a ODSAVAČ v jedné značce. To je švýcarská značka FRANKE, které důvěřuje více než 100 milionů domácností po celém světě.
 • 5 Vestavěné skříně
  Vestavěné skříně znamenají, že skříň je nutné vestavit do Vámi zvoleného prostoru a dle Vašich požadavků, proto pouze výrobce, jako jsme my, je schopen dodat takovouto skříň. Skříně vyrábíme po 1 mm, nejsme omezeni typizovanými rozměry.
 • 6 Dětské pokoje
  Děti jsou naše budoucnost. Dopřejte jim krásné dětství v krásném prostředí. Pro realizaci těch nejnápaditějších a nejoriginálnějších dětských pokojů doporučujeme použit technologii OVERFACE od firmy TRACHEA.
 • 7 Sedací soupravy a křesla
  Vyrábíme sedací soupravy, proto si u nás můžete vybrat styl, tvar, zadat přesné rozměry a mnoho dalšího. Opěradla tvarujeme na postavu zákazníka, proto se Vám ve Vaší nové sedačce bude sedět velmi pohodlně. Používáme pouze kvalitní materiály a vyrábíme pevné kostry. Máme na výběr z více než 1000 látek.
 • 8 Přečalounění sedacích souprav
  Je Vaše stará sedačka pohodlná? Sedí Vám do Vašeho prosoru? A žádná nová se jí nevyrovná? Nebo k ní máte citový vztah? Pak jste na správné adrese! My Vám Vaši stávající sedačku zrenovujeme!

DOLEŽAL NÁBYTEK TŘEBÍČ

NabytekTrebic.cz

pro pohodlí domova...

Matrace

Typy matrací

Matrace polyuretanové

Polyuretan jako materiál na výrobu matrací se používa už dlouhé léta. Polyuretanová pěna se pro potřeby matracového průmyslu vyrábí v různých sílách, tuhostech i barvách. Kombinací různých tuhostí polyuretanových pěn dokáží výrobci sestavit matrace, z kterých si může vybrat široké spektrum zákazníků. Krom klasické polyuretanové pěny je známá ještě i pojená polyuretanová drť. Je to materiál, který se používá na vystužení jáder pro sendvičové matrace. Pojená polyuretanová drť má vyšší hustotu a tuhost jako klasická polyuretanová pěna. Výhodou polyuretanové pěny je její tvarová stálost a pružnost a proto je vhodná i pro polohovací rošty.

Matrace pružinové

Pružinové matrace jsou asi nejznámejším druhem matrací. Někteří lidé k nim mají předsudky. Musíme ale říct na jejich obhajobu, že pružinové matrace patří mezi nevzdušnější matrace. Jejich jádro je tvořeno pružinami z drátu obvykle 2,2 – 2,4 mm které jsou spojovány pérkami. Vrchní ( roznášecí ) vrstvu tvoří různé materiály jako polyuretan, studená nebo líná pěna, latex nebo oblíbené vrstvení kokos a ovčí rouno. Tvrdost pružinových matrací se určuje podle síly drátu, z kterého jsou pružiny vyrobeny a podle použitého materiálu na vrchních stranách matrace. Nevýhodou pružinových matrací je to, že je nemůžeme polohovat. Můžou být položené jenom na pevných laťových nebo lamelových roštech.

Taštičkové matrace

Taštičkové matrace jsou v současnosti velmi oblíbené díky jejich vzdušnosti. Jádro taštičkových matrací je tvořeno jednotlivými pružinami, které jsou zabaleny v taštičkách, obvykle z netkané textílie. Jednotlivé taštičky jsou pak k sobě lepené a nejsou spájané pérkami, proto odpadá možnost vrzání. Tohle spojení zvyšuje i jejich pružnost a proto jsou taštičkové pružinové matrace vhodné i na polohovací rošty. Jádro taštičkových matrací obsahuje větší počet pružin, které jsou menší, drát má menší průměr a je víc napružený. Vrchní vrstvení bývá jako u pružinových matrací z různých materiálů. Oblíbená je kombinace latexu nebo studené a líné pěny.

Matrace ze studené pěny a líné pěny

Studená pěna je nový materiál na výrobu matrací známá i pod názvem HR pěna. Studená pěna má lepší tvarovou stálost, je pevnější a vzdušnější než klasická polyuretanová pěna. Větší vzdušnost matrace zajišťují póry, které jsou otevřenější než u polyuretanové pěny, protože studená pěna se pění pomocí vody za studena. Variabilita studené pěny, její různá hustota a tuhost a její dokonalá tvarovatelnost umožňuje výrobcům vyhovět při sestavovaní matrací širokému spektru zákazníků. Matrace ze studené pěny jesou vhodné i na polohovací rošty.
Velkým trendem se stala líná pěna. Je to materiál, který má dokonalou tvarovou přizpůsobivost. Pod tlakem a teplem se pěna uvolní, změkne a přispusobí se ležícímu tělu. Oblíbeným se stalo tvarování do masážních nopů. Výškou a členitostí jednotlivých nopů se mění tvrdost líné pěny, tak jak je to vhodné a nutné pro správnou fyziologickou oporu těla.
Rozdělení matrací do zón je taky velmi důležité. Na trhu jsou známe matrace tří, pěti nebo sedmi zónové. V ramenní kolébce musí matrace povolit, tak aby se nám rameno při spánku na boku do matrace zabořilo a nekřivila se nám páteř. V oblasi beder je nutné mít matraci pevnější a v oblasti pánve zase matraci pružnou.

Matrace latexové

Latexové matrace patří mezi nepružnější a nejměkčí matrace na trhu. Většinou bývají rozděleny do několika anatomických zón, které napomáhají k správnému rozložení tělesné váhy na matraci. Latex se na český trh dodává v různých hustotách a výškách. Je to syntetický výrobek s přídavkem přírodního kaučuku ale nikdy o latexových matracích nemůžeme říct, že obsahují 100% přírodního latexu. Latexové matrace mají provzdušňující a odvzdušňující kanálky, které přispívají příznivě ke kvalitě spánku. Mají schopnost výborně se přispůsobit ležícímu tělu a jsou vhodné i na polohovací rošty. Jedná se o měkčší materiál, proto výrobci často kombinují latex s pojenou polyuretanovou drtí nebo s kokosem. Tak můžeme nabídnou latexovou matraci i pevnějšícho charakteru.

Matrace z bio -pěny

Trendem v oblasti matrací z pěnových materiálů je snaha nahradit ropné produkty oleji jiného původu, z obnovitelných zdrojů.. Různé firmy vyzkoušely a nabízejí různé produkty na bázi slunečnicového oleje, řepkového nebo olivového. Rostlina Verenda , která roste bujně v teplých oblastech, je zdrojem jiného, již delší dobu známého oleje, jeho název vám neprozradíme , zjistěte si jej sami. Pro nás je podstatné , že olej na rozdíl od výše zmíněných neprodukuje žádný pach a má také minimální emise, tedy že matrace vydrží déle v tom stavu, jak ji výrobce vyrobil. . Obchodní značka pěny je NAWAPUR a vyrábí se v několika provedeních odlišných i barvou.

 

Bližší informace Vám podáme na naší provozovně.